JĘZYK ANGIELSKI

W naszym przedszkolu w zajęciach z języka angielskiego biorą udział wszystkie dzieci od najmniejszego - do największego. W grupie 3- latków zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu, w grupach starszych 4 razy w tygodniu. Dzieci w wieku przedszkolnym z łatwością uczą się języka, dlatego też zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim. Zajęcia językowe są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, są też doskonałą okazją do przełamywania barier, do budowania pewności siebie czy zmniejszania strachu przed nowością.

Nauka języka angielskiego jest przede wszystkim zabawą, ponieważ to zabawa jest podstawową aktywnością dziecka. Podczas zajęć stawimy również na różnorodność. Pani Nikola dba o to, by podczas zajęć pojawiały się rozmaite aktywności oraz sięga po narzędzia, które aktywizują wszystkie zmysły dzieci.

Muzyka - spełnia tu bardzo ważną rolę ponieważ odpowiedni rytm piosenek i towarzyszący im taniec, wywołuje pozytywne emocje i przyspiesza zapamiętywanie słów i zwrotów w języku angielskim.

Ciekawe gry i zabawy- rozwijające spostrzegawczość, zapamiętywanie oraz logiczne myślenie.

Pomysłowe i atrakcyjne rekwizyty - specjalnie dobrane do tematyki poszczególnych zajęć działają stymulująco na wyobraźnie i podtrzymują zainteresowanie dzieci przyswajaniem języka angielskiego.

Dzięki wspólnej zabawie dzieci uczą się nie tylko języka angielskiego, ale nabywają również umiejętności społeczne, rozwijają umiejętności motoryczne i poznawcze.