Zajęcia teatralne

ZAJĘCIA TEATRALNE

Dziecko w wieku przedszkolnym wykazuje naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, na przykład: w śpiewie, mowie, geście, ruchu. Zajęcia teatralne w naszym przedszkolu odbywają się raz w tygodniu  i stanowią ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Tworzenie w przedszkolu mini spektakli pomaga zrealizować zadania dydaktyczno- wychowawcze, służy uatrakcyjnieniu zajęć. Dziecko w zabawach teatralnych bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każdy przedszkolak przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach.

Dzięki zajęciom teatralnym nasze dzieci :

-odkrywają własne możliwości i uzdolnienia artystyczne,

-potrafią słuchać, patrzeć, tworzyć i wyrażać własne przeżycia,

-kształcą i wzbogacają własną pomysłowość, wyobraźnię oraz inwencję twórczą w różnych formach aktywności,

-rozwijają własny potencjał pozytywnych wartości,

-potrafią współdziałać w zespole,

-odczuwają radość i satysfakcję z pozytywnych efektów działań,

-poznają tajniki pracy aktora, reżysera, scenografa,

-rozwijają zainteresowania teatrem i sztuką aktorską,

-wyzwalają w sobie motywację do pokonywania trudności w kontaktach z ludźmi.